Biz Kimiz?

Pati Çetesi Derneği (Project Petgang), kar amacı gütmeyen bir hayvan kurtarma organizasyonudur.

Kurtar, tedavi et, kısırlaştır ve yuvalandır mottosu ile sokaklarda acı çeken ve şehirden uzakta arazilere terkedilmiş ya da zor şartlarda yaşamaya çalışan kedileri, köpekleri ve diğer her türlü hayvanı kurtarmak için çalışıyoruz. Pati Çetesi olarak terkedilmiş hayvanlara ve hayvan haklarına dair farkındalığı arttırmayı amaçlıyoruz.


Pati Çetesi İzmir çevresinde faaliyet göstermekte ve hayvanların her türlü mağduriyetinin önlenmesi için çalışmaktadır. Pati Çetesi gönüllülerden oluşmakta ve kişisel bağış ile faaliyetlerini sürdürmektedir.
Pati Çetesi destekçilerinin yardımı ile farklı programlarla hayvanların hayatlarını kurtarmakta, hayvanların ihmal ve istismar edilmesine ve hayvan haklarına dair farkındalığı artırmakta ve birçok hayvanın yeni yuvalarına kavuşması için çalışmaktadır.
Sokak, orman ve barınak beslemeleri,
Sokaklarda yaşaması mümkün olmayan, terkedilmiş, yaralanmış hayvanları geçici yuvalara ve gerekli kliniklere yerleştirme,
Yaralı ve hasta hayvanların tedavisi, hayvanların gerekli aşılarının yapılması, kısırlaştırma, yuvalandırma, sosyal medya araçları ile şiddete maruz bırakılmış, terkedilmiş hayvanlara ve hayvan haklarına dair farkındalığı arttırma ihmal ve istismar edilmiş hayvanların hayatlarına dokunabilmemiz, onları hayatta tutabilmemiz için yaptığımız çalışmalardan bazıları.  


Siz de sosyal medya hesaplarımızı ve internet sitemizi ziyaret ederek, fotoğraf ve videoları paylaşarak, mama veya veteriner masraflarına destek olarak birçok hayvanın hayatta kalma şansını arttırabilirsiniz.

Kimler bu çetede peki?

Pati Çetesi Derneği gönüllülerden oluşan bir organizasyondur. Çetemiz farklı arkaplanlardan gelen, hayvan hakları savunucularından ve gönüllülerimizin bakım verdiği hayvanlardan  oluşmakta ve her geçen gün büyümektedir.

İrem Altuğ

İrem Altuğ, oyunculuğa sekiz yaşında reklamlarda oynayarak, hayvan sevmeye ise altı yaşında sokaktaki kedilere sarılarak başladı.
İlk köpeği Muki’yi 12 yaşında sahiplendi. Ardından sokaktan kurtardığı ikinci köpeği Şeker’i ailesine kattı.  Oyunculuk eğitimine Mimar Sinan Üniversitesinde başlayıp, San Francisco’da devam eden İrem, 2004 yılından bu yana çeşitli dizi ve sinema filmlerinde rol aldı. Yurtdışında eğitimini sürdürürken çeşitli kedi ve köpeklere geçici yuvalık yaptı. 2010 da evini açtığı ilk kedisi Kuzu’yu beş sene sonra kaybetmesinin ardından, parkta bulduğu hamile Minnoşu sahiplendi. Şu anda Minnoş ve oğulları Pembe ve Panter ile aynı evi paylaşmaktadır. Hala kedi ve köpeklere geçici yuvalık yapmaya devam etmekte, sokak hayvanlarının beslenme ve barınmasına yardımcı olmaktadır. 

Hatice Değirmenci
Kıvılcım Çağlıer
Talha Demircan
Ebrucan Evirgen
Nursel İnanmak
Dr Sevil Değirmenci
Didem Karaer
Deniz Hale Durakbaşı: